Zmarł prof. dr hab. Zbigniew Czajkowski

W wieku 98 lat zmarł profesor Zbigniew Czajkowski. Zawodnik, wybitny trener, teoretyk sportu – autor ponad trzydziestu prac poświęconych szermierce, systematyk polskiej nomenklatury szermierczej.

Bogata biografia Pana Profesora prowadzi przez marynarkę wojenną, łagry, ochronę konwojów przed Kriegsmarine i desantu wojsk alianckich w Normandii.

Od 1980 roku pracował w katowickiej AWF. Promotor szeregu prac magisterskich, wyszkolił ponad 100 trenerów szermierki, którzy pracują z sukcesami w Polsce i za granicą. Imię Zbigniewa Czajkowskiego nosi sala szermiercza katowickiej AWF, w której kontynuuje pracę kadra wyszkolona przez Profesora.

W 2013 roku miałem zaszczyt słuchać wykładów i zdać egzamin na zakończenie mojego kursu instruktorskiego z szermierki.

Zamieszczamy link do artykułu poświęconego biografii Pana Profesora: http://piast.gliwice.pl/2019/02/08/zmarl-zbigniew-czajkowski/?fbclid=IwAR2T5o0AmvPVE3q3J2aeUz5xMBuXUY30mXBZG5L7yqtknSREExVU3CtEpHY