Kim jesteśmy?

Naszym celem jest uczenie oraz propagowanie szermierki na Sądecczyźnie. Oferta wyboru broni jest szeroka, dzięki czemu trafiamy do indywidualnych potrzeb uczniów. Oferujemy naukę szermierki sportowej (szpada, szabla, floret) oraz walki bronią historyczną (rapier, rapier z lewakiem, szabla polska i wschodnia, szpada dworska).

Szermierka jest dla nas wspaniałą zabawą, która rozwija myślenie, szacunek dla przeciwnika i inne szlachetne uczucia. Chcemy, aby ta dziedzina finezyjnego sportu stała się dostępna tak dla ludzi młodych, jak i dla starszych, którzy mogliby używać dzięki niej dobrodziejstw rekreacji.

Galeria Zdjęć →

Zbrojownia →

Nasi szermierze

foto. Krzysztof LigęzaPaweł Zięba – trener Sądeckiej Szkoły Szermierki, doktor nauk humanistycznych – spec. literaturoznawstwo i edytorstwo, instruktor sportu w szermierce (egzamin składał przed prof. Zbigniewem Czajkowskim, legendą polskiej szermierki). Uczył się władania bronią dawną od mistrza Petera Kozy, Petra Vytopila i Mateusza Berkowicza, szermierki sportowej od Michała Morysa (trenera klasy mistrzowskiej, sędzię klasy międzynarodowej, wychowawcę reprezentantek kadry narodowej oraz mistrzyń polski w szpadzie, trenera kadry olimpijskiej szpadzistek Rio de Janeiro 2016, trenera szpadzistów na wózkach inwalidzkich). Prywatnie jest zaangażowany w rekonstrukcję historyczną wielu epok (Sarmaci I-II w. p.n.e., Słowianie XI w., Polacy XVII w., szwoleżerowie napoleońscy, kawaleria różnych narodowości XX w.) oraz jest Ułanem Kawalerii Ochotniczej w barwach 1. Pułku Ułanów Krechowieckich. Łucznik konny.

foto. Krzysztof LigęzaUrszula Gawron – instruktor Sądeckiej Szkoły Szermierki. Magister sztuki, artysta grafik. Lekcje szermierki pobierała u Anny Piotrowskiej (szermierka sportowa), Perera Kozy, Petra Vytopila oraz Mateusza Berkowicza (szermierka historyczna). Odnosi sukcesy w międzynarodowych zawodach rapiera. Pisarka bajek dla dzieci. www.urszulagawron.pl