Kim jesteśmy?

Naszym celem jest uczenie oraz propagowanie szermierki na Sądecczyźnie. Oferta wyboru broni jest szeroka, dzięki czemu trafiamy do indywidualnych potrzeb uczniów. Oferujemy naukę szermierki sportowej (szpada, szabla, floret), walki bronią historyczną (szabla, rapier w stylu włoskim i hiszpańskim, szpada dworska, miecz/topór/oszczep i tarcza, halabarda/włócznia) oraz przygotowujemy choreografię szermierki scenicznej.

Szermierka jest dla nas wspaniałą zabawą, która wymaga inteligencji, rozwija myślenie, szacunek dla przeciwnika, jasne i logiczne osiąganie zamierzonego celu oraz kształtuje szlachetne uczucia. Chcemy, aby ta dziedzina finezyjnego sportu stała się dostępna tak dla ludzi młodych, jak i dla starszych, którzy mogliby używać dzięki niej dobrodziejstw rekreacji.

Galeria Zdjęć →

Zbrojownia →

Nasi trenerzy

foto. Krzysztof LigęzaPaweł Zięba – trener sportu klasy drugiej, doktor nauk humanistycznych – spec. literaturoznawstwo i edytorstwo. Uczył się władania bronią dawną od mistrza Petera Kozy, Petra Vytopila i Mateusza Berkowicza, szermierki sportowej od Michała Morysa (trenera klasy mistrzowskiej, sędzię klasy międzynarodowej, wychowawcę reprezentantek kadry narodowej oraz mistrzyń polski w szpadzie, trenera kadry olimpijskiej szpadzistek Rio de Janeiro 2016, trenera szpadzistów na wózkach inwalidzkich). Prywatnie jest zaangażowany w rekonstrukcję historyczną jednostek konnych wielu epok (Sarmaci I-II w. p.n.e., koczownicy IX-XI i XIII w., Polacy XVII w., szwoleżerowie napoleońscy, kawaleria różnych narodowości XX w.) oraz jest Ułanem Kawalerii Ochotniczej w barwach 1. Pułku Ułanów Krechowieckich. Łucznik konny.