Walczymy w bitwie pod Gorlicami

Nasza kawaleria razem z Gładyszowską „Starą Cegielnią” bierze udział w rekonstrukcji bitwy pod Gorlicami, zorganizowanej z okazji przypadającej setnej rocznicy rozpoczęcia jednej z największych ofensyw I Wojny Światowej. Zaczynamy od przemarszu 1. maja przez rynek w Gorlicach, a 2. maja oprócz głównych uroczystości oraz bitwy prezentujemy dla publiczności pokaz kawaleryjski, na którym zaprezentujemy nasze umiejętności jeździeckie, a przede wszystkim posługiwanie się bronią białą na koniu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z bitwy. Można nas zobaczyć podczas całej inscenizacji, ale zwłaszcza polecamy uwadze potyczkę kawaleryjską od około 41 do 47 minuty, od 57 minuty natarcie lotnicze, od 1:05 nasz zwiad, 1:49 paradę, a przede wszystkim razem z Ośrodkiem „Stara Cegielnia” nasz POKAZ KONNY od 2:11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *